اپل

هک آیفون از راه دور!

قابلیتی که به هکر ها اجازه میدهد از راه دور آیفون را صاحب شوند!

 

یک محقق Google Project Zero توانسته یک آسیب پذیری عجیب را در آیفون پیداکند.

آیا تاکنون فیلمهایی را دیده یا بازی هایی را انجام داده اید که در آن یک هکر بدون اینکه گوشی را لمس کند یا آنرا دردست بگیرد به آن نفوذ کند؟ این صحنه ها معمولا غیرواقعی هستند. اما هرچند وقت یکبار یک اتفاق باعث میشود این هک ها منطقی بنظر برسند.

به تازگی شخصی بنام  Ian Beer محقق امنیت Google Project Zero ، فاش کرده است که تا ماه مه، انواع مختلف آیفون های شرکت اپل و سایر دستگاه هایی با سیستم عامل iOS درمعرض یک سوء استفاده باورنکردنی بودند. بطوریکه به مهاجمان این اجازه را میداد که از راه دور کنترل کامل دستگاه را دردست بگیرند، ازجمله خواندن ایمیل ها و پیامهای دیگر، دسترسی به عکسها و مهمتر اینکه با استفاده از میکروفون و دوربین آیفون میتوانند شمارا تماشا کنند و صدای شمارا بشنوند.

اینکه چطور چنین چیزی ممکنه، به گفته Ian Beer ، این اتفاق به این دلیل ممکن شده است که امروزه آیفون ها، آیپدها، مک ها و ساعتهای این شرکت از پروتکلی بنام Apple Wireless Direct Link ( AWDL) شبکه ای ایجاد میکنند تا بتوان از ویژگی هایی مثل AirDrop و یا Sidecar در آیپد ها استفاده کرد. این محقق نه تنها راهی برای نفوذ به دستگاه از طریق این قابلیت را پیداکرد، بلکه حتی اگر AWDL قبلا غیرفعال شده بود، آنرا به اجبار به کار انداخت.

 

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

منبع
theverge.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید