اینستاگرام

احتمال برخورداری صفحات بیزینس اینستاگرام از ویژگی “FAQ”

اینستاگرام در حال تولید محصول جدیدی با عنوان سوالات متداول (FAQ) است که به شما امکان می دهد با ضربه زدن روی یک سوال معمول در چت، با اکانت های تجاری مکالمه را شروع کنند. افرادی که ویژگی موجود را گزارش می دهند، می توانند حداکثر چهار سوال ایجاد کنند که به صورت اختیاری در ابتدای دایرکت و چت با سایر کاربران نمایش داده می شود.

این ویژگی می تواند برای مشاغلی که اغلب به سوالات مشتری درباره محصولات یا خدمات خود پاسخ می دهند یا برای سازندگانی که تعداد زیادی سوال ازطرف  طرفداران یا مارک های علاقه مند به همکاری دریافت می کنند، مفید باشد.

Screenshot_com.instagram.android

پس از ارائه تجربه جدید پیام رسانی اینستاگرام، معرفی این محصول نشان می دهد که پلت فرم پیام رسانی اینستاگرام اکنون با مسنجر فیس بوک همپوشانی دارد. در ماه سپتامبر ، فیس بوک اعلام کرد که کاربران اینستاگرام گزینه ارتقا به اینباکس جدید را دارند که اکنون تعدادی از ویژگی های الهام گرفته از مسنجر را ارائه می دهد – مانند امکان تغییر رنگ چت ، پاسخ با شکلک ، پیام های ناپدید شونده و غیره. همچنین با این ارتقا ارتباط میان-برنامه ای بین اینستاگرام و مسنجر را معرفی کرد.

با این تغییرات ، به نظر می رسد فیس بوک میخواهد تجربه پیام رسانی اینستاگرام را هم تراز با مسنجر ساخته است.

Screenshot_com.instagram.android

برنامه مسنجر گزینه FAQ مشابهی را برای دارندگان صفحه فیس بوک در بخش پاسخ های خودکار در تنظیمات مسنجر ارائه داده است. دارندگان صفحه می توانند مجموعه ای از سوالات متداول و پاسخ آنها را تنظیم کنند، که می تواند در ابتدای مکالمه با صفحه آنها ارائه شود – دقیقاً مانند همین ویژگی جدید در اینستاگرام.

گزینه FAQ اینستاگرام در اوایل سال جاری در نسخه توسعه دهندگان مشاهده شده بود، اما به نظر می رسد که فقط برای برخی حساب ها باشد.

#اینستاگرام در حال کار بر روی ویژگی سوالات متداول برای حسابهای تجاری است … –  http://pic.twitter.com/pGkUDczMIH

الساندرو پالوزی (@alex193a) – 15 سپتامبر 2020

 

با این حال، گزارش های جدید و عکس های صفحه یکی از کاربران اینستاگرام با دسترسی به این ویژگی نشان می دهد که سوالات متداول علاوه بر مشاغل، برای حساب های سازندگان نیز در دسترس خواهد بود.

این ویژگی روز دوشنبه توسط مشاور رسانه های اجتماعی مت ناوارا مشاهده شد.

اینستاگرام ویژگی سوالات متداول را برای کاربران بیشتری ارائه داده است – http://pic.twitter.com/eCbsjMCDEb

مت ناوارا (@MattNavarra) – 23 نوامبر 2020

 

با توجه به اینکه اکنون برخی افراد به این ویژگی دسترسی دارند، گزینه FAQ می تواند در مراحل اولیه تست باشد تا به طور گسترده تری در اختیار کاربران قرار گیرد.

 

امتیاز کاربران: 4.85 ( 3 رای)
منبع
TechCrunch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید