آموزشتنظیم مودممخابرات ایران

آموزش نحوه نصب صحیح مودم ADSL و VDSL

پس از خرید مودم ADSL و VDSL، فارغ از نوع مودم و ویژگی های فرعی آن توجه به چند نکته جهت اتصال صحیح دستگاه ضروری می باشد. در مرحله اول نحوه نصب مودم را به صورت گام به گام برای شما عزیزان شرح می دهیم:

قبل از شروع به کار، حتما یک سرویس اینترنت ADSL-VDSL مطابق با نیاز خود خریداری کنید و از برقرار بودن سرویس خودتان اطمینان حاصل کنید.

(نحوه نصب و اتصال صحیح مودم ADSL و VDSL برای اینترنت مخابرات، شاتل، آسیاتک، پارس انلاین، های وب، رهام داتک، صبا نت، افرا نت، دیگر ISP های ایران)

آموزش قدم به قدم نصب مودم ADSL و VDSL

 1. اتصال سیم های مودم به تلفن

  ابتدا کابل تلفن را به مودم خود متصل کنید و سوی دیگر این کابل را به پریز تلفن وصل کنید.

  لازم به ذکر است در صورتی که هنگام برداشتن گوشی تلفن روی خط نویز وجود دارد و صدای فش به گوش شما می رسد، بهتر است از یک دستگاه اسپلیتر خط تلفن مطابق شکل استفاده نمایید.
  ( اسپلیتر جهت جداسازی فرکانس های ویژه انتقال صدا و فرکانس های مربوط به انتقال اطلاعات اینترنت می باشد و مانع تداخل فرکانس های خط تلفن می گردد.)

 2. اتصال کامپیوتر یا لپتاپ با کابل شبکه LAN

  سپس کابل شبکه LAN ( از نوع کابل های RJ-45) را به پورت مربوطه متصل نمایید و سمت دیگر این کابل را به پورت شبکه کامپیوتر خود وصل نمایید.

 3. اتصال آداپتور برق مودم

  نهایتا با اتصال کابل آداپتور برق به محل مربوطه و وصل کردن دوشاخه آداپتور به برق شهری، گام نهایی را در اتصال فیزیکی دستگاه خود بردارید.

 4. روشن کردن مودم

  حال کافیست دکمه روشن/ خاموش دستگاه را فشار دهید تا مودم ADSL شما روشن شود.


اگر تمامی مراحل بالا را به خوبی طی نموده باشید و سرویس ADSL یا VDSL خط تلفن شما نیز فعال باشد (این امر از طریق شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی صورت می پذیرد) و همچنین کامپیوتر شما نیز روشن باشد؛ چراغ های هشدار دهنده مربوط به روشن بودن دستگاه، برقراری اتصال تلفن و وجود سرویس ADSL روی این خط و همچنین چراغ LED مربوط به پورت شبکه ای که کامپیوتر خود را به آن متصل نموده اید؛ روشن خواهند شد.

آشنایی با چراغ های وضعیت روی مودم ADSL و VDSL

لطفا بیاد داشته باشید که تنها در صورتی که خط تلفن شما برای سرویس ADSL رانژه شده باشد می توانید پس از تنظیم دستگاه به اینترنت متصل شوید و در غیر این صورت دسترسی به اینترنت غیر ممکن خواهد بود.


در ادامه: 
چگونگی انجام تنظیمات نرم افزاری مودم

امتیاز کاربران: 5 ( 2 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید