مایکروسافت

مایکروسافت به دنبال خرید استودیو های ژاپنی

گزارش ها حکایت از این دارند که مایکرو سافت به دنبال خرید استودیوهای کوچک و بزرگ ژاپنی است.

اخبار جدیدی که توسط Bethesda منتشر شده است حکایت از این دارد که مایکروسافت در حال مذاکره برای خرید برخی از استودیو های ژاپنی است.

به گزارش بلومبرگ؛ بسیاری از توسعه دهنده بازی ژاپنی، از کوچک تا بزرگ گفته اند که “مایکروسافت” پیشنهاد خرید تجارت آنها را داده است.

این توسعه دهندگان ترجیح داده اند هویت هویت انها ناشناس بماند، ولی تمامی این گمانه زنی ها با سخنان سال گذشته ی رئیس بخش ایکس باکس “فیل اسپنسر” مطابقت دارد: “بسیار خوب خواهد بود اگر ما بتوانیم یک استودیوی آسیایی پیدا کنیم، به ویژه یک استودیوی ژاپنی.”

 

Xbox-Series-S
Xbox Series S

مایکروسافت در ژاپن جایگاه آنچنان مناسبی ندارد به طوری که ایکس باکس وان تنها 0.1 درصد از فروش کنسول های امسال در ژاپن را شامل میشد.
اما به لطف اندازه کوچک ایکس باکس سری S که مناسب خانه های کوچک ژاپنی است و همچنین Xbox Game Pass میتواند تثبیت جایگاه مایکروسافت در سومین بازار بزرگ بازی های ویدیویی جهان را بهبود بخشد. حتی اگر قصد خرید استودیوی بازی Platinum را داشته باشند باز هم گزینه ی مناسبی است. هرچند گمانه زنی ها راجع به خرید آن قبلا توسط رئیس استودیو “Atsushi Inaba” رد شده است.

بر اساس این گزارش ها، اگر چه چین و ایالات متحده امریکا هر دو بزرگترین بازار برای بازی های ویدیویی هستند، ولی میتوان گفت که ژاپن بزرگترین بازار از لحاظ هزینه صرف شده به ازای هر نفر میباشد. و این برای شرکتی که قبلا استودیوهایی مانند Mojang، Double Fine Productions، inXile Entertainment و Obsidian را تصاحب کرده بسیار جذاب خواهد بود!

به این مطلب امتیاز دهید:

0

امتیاز کاربران: 5 ( 4 رای)
منبع
Gamesradar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید