فناوری

تاثیر 70 درصدی واکسن کرونای (Covid-19) آکسفورد

به گفته محققان واکسن کرونا آکسفورد 70% موثر است

براساس گزارشات تیم توسعه واکسن، تجزیه و تحلیل های ابتدایی واکسن کرونا تولیدی دانشگاه آکسفورد و شرکت بیوتکنولوژی AstraZeneca نتایج دلگرم کننده ای داشته است. طبق داده های یک آزمایش بزرگ بالینی فاز 3، اثربخشی این واکسن بطور میانگین 70.4% بوده است.

تلاشهای متعددی در کشورهای مختلف جهان برای تولید واکسن کرونا انجام گرفته، به امید اینکه هر چه زودتر این واکسن در دسترس جمعیت آسیب پذیر قرارگرفته و از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری کند.

روز دوشنبه، تنها چند هفته پس از اثبات تاثیر 90% واکسن کرونای تولید شده توسط شرکتهای فایزر ( Pfizer ) و مدرنا ( Moderna ) ، شرکت بیوتکنولوژی AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد تجزیه تحلیل های اولیه خودرا مبنی بر تاثیر واکسنی که تولید کرده اند طی بیانیه مطبوعاتی منتشر کردند.

طبق بررسی های جدید، که هنوز برای تجزیه موشکافانه زود است، 131 مورد مبتلا به کرونا در 2 روش متفاوت مورد آزمایش قرارگرفتند. روش اول تزریق نیم دوز و پس از یک ماه یک دوز کامل بود. در روش دوم 2 دوز کامل به فاصله یک ماه از هم تزریق شد. روش اول در جلوگیری از عفونت بسیار موثر تر بود.

اندرو پولارد مدیرگروه واکسن آکسفورد: ما دریافتیم که یکی از روشهای تزریق ما میتواند 90% موثر باشد و در صورت استفاده از این روش دوز، افراد بیشتری میتوانند با برنامه ریزی واکسینه شوند.

یکی از مزیتهای واکسن آکسفورد نسبت به همتاهای آن یعنی واکسن فایزر و مدرنا، قابلیت نگهداری این واکسن میباشد. میتوان واکسن آکسفورد را در یخچال معمولی نگهداری کرد و نیازی به فریزرهایی با دمای بسیار سرد نیست. همین مزیت امکان انتقال آنرا به راحتی به سرتاسر جهان فراهم میکند.

 

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

منبع
cnet.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید