کانن

کانن(Canon)؛ از طریق ماهواره واقعی عکس برداری کنید!

کمپانی مطرح کانن ( Canon ) امسال به جای رونمایی از دوربین جدید در CES کار متفاوتی انجام داد؛ دسترسی عکاسی از فضا!

این کمپانی از یک سایت رونمایی کرد که به شما امکان میدهد تا با استفاده از ماهواره CE-SAT-1، مجهز به دوربین 5D Mark III Dslr که کمی تغییر داده شده، عکس هایی شبیه سازی شده از مکان هایی مثل نیویورک، باهاما و دبی بگیرید.

کانن پروژه پرتاب ریز ماهواره ای را در ژوئن سال 2017 شروع کرد. این ماهواره دارای یک دوربین EOS 5D Mark III میباشد که مجهز به آینه ای 40 سانتی متری و تلسکوپ 3720 میلیمتری است. به گفته کانن این ماهواره در مدار 600 کیلومتری زمین درحال چرخش است و وضوح 36 اینچ را در یک فریم 3×2 از زمین فراهم میکند. همچنین دارای یک PowerShot S110 برای تصاویر گشترده میباشد.

در حالت دمو به شما این امکان را میدهد که از چندین مکان عکس بگیرید، در هر عکس مکان و ارتفاع تصاویر نشان داده شده است. ناگفته نماند که ماهواره از تصاویر ازپیش گرفته شده استفاده میکند و شما نمیتوانید عکس های زنده یا منحصر بفرد بگیرید. بهرحال این حالت به شما تجربه توانایی و وضوح ماهواره را میدهد.

ریز ماهواره ها بسیار کوچکتر و ارزانتر از ماهواره های معمولی هستند و این کمپانی امیدوار است بتواند تا سال 2030 یک میلیارد دلار تجارت از این طریق ایجاد کند. کانن بجز CE-SAT-1 که در سال 2017 راه اندازی کرد، تابستان سال گذشته نیز پروژه CE-SAT-1B را آغاز کرد اما موشک حمل کننده اندکی پس از پرتاب از کار افتاد.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
منبع
EnGadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید