اپل

فوت و فن هایی برای ثبت بهترین تصاویر با دوربین آیفون 12

فوت و فن هایی برای ثبت بهترین تصاویر با دوربین آیفون 12

از میان چهار مدل آیفون 12 معرفی شده، آیفون 12 مقرون بصرفه ترین این چهار مدل است. با وجود اینکه این مدل فاقد برخی امکانات مانند لنز تله فوتو و سنسور لیدار نسبت به مدل های گران قیمت خود یعنی Pro و Pro Max است، اما فکر نکنید که نمیتواند تصاویر محشری ثبت کند.
اگر شماهم به تازگی صاحب آیفون 12 شده اید، چند نکته برای ثبت هرچه بهتر تصاویر با این گوشی برای شما پیشنهاد میکنیم. هرچند نیازی به رعایت و انجام صد در صدی این ایده ها نیست، اما این ایده ها به شما کمک میکند تا تصاویری فراموش نشدنی ثبت کنید.

تمرکز روی چیدمان

آیفون 12 میتواند با کمترین توجه شما، تصاویری با بازدهی نوری عالی و پر جنب و جوش ثبت کند.چیزی که اکثر گوشی ها و دوربین های عکاسی از عهده آن برمیایند. مهمترین عاملی که باعث تمایز عکس شما از دیگران میشود، صحنه و ترکیب چیدمانی است که از آن عکس میگیرید. پس قبل از ثبت تصویر، چند لحظه وقت صرف فکر به چیدمان عناصر در تصویر خود کنید.

چه موقع وارد حالت عریض شوید

آیفون 12 هم نمای استاندارد و هم فوق عریض در ساختار دوربین خود دارد، و چه بهتر اگر بدانیم کی و کجا از این قابلیت استفاده کنیم. یک شیفت از نمای استاندارد به نمای فوق عریض میتواند تصویر شمارا دگرگون کند.
برای مثال اگر در تصویر شما سوژه یک بنای تاریخی در دامنه یک کوه و دور از شما باشد، استفاده از لنز عریض باعث میشود سوژه حتی از آنچه که باید دورتر از شما به نظر برسد و در قاب گم شود. اما اگر به سوژه نزدیک شوید و از لنز عریض استفاده کنید خواهید دید که سوژه اینبار به شما نزدیکتر شده است و موضوع اصلی تصویر شماست. و در عین حال میتوانید گستره بیشتری از سوژه را ثبت کنید.

کنترل میزان نوردهی

آیفون 12 با اینکه از هوشمندی خوبی در تنظیم میزان نور تصاویر دارد، با این حال گاهی نیازمند کمک است. صحنه های پیچیده با آسمانی روشن و سایه هایی تاریک میتوانند دوربین را گیج کنند. برای مثال، هنگام عکس گرفتن از شخصی در برابر غروب آفتاب ممکن است نوردهی آسمان حالت مناسبی داشته باشد اما سوژه شما در سایه گم شود.
برای بهبود نوردهی در ثبت این نوع تصاویر، با ضربه بر روی سوژه خود میتوانید به دوربین بفهمانید که سوژه اصلی عکس شما چیست و چه چیزی باید در معرض دید قرارگیرد. بعلاوه با کشیدن نوار کوچکی که هنگام ضربه در کنار جعبه فوکوس ظاهر میشود، صحنه را در صورت لزوم روشن تر یا تاریک تر کنید.

عکاسی خام

این حالت زمانی مناسب است که میخواهید کنترل بیشتری بر روی میزان نوردهی تصویر خود داشته باشید. ناگفته نماند که برای انجام این کار نیازمند برنامه دیگری همچون Moment یا Firstlight هستید.چراکه برنامه پیش فرض دوربین این امکان را در اختیار شما قرار نمیدهد.
کنترل دستی تنظیمات مانند سرعت شاتر، ISO و تراز سفیدی زمانی مفید خواهد بود که دوربین توسط صحنه گیج شود و عکسی که مدنظر شماست ثبت نشود.
همچنین تصاویر خام داده های تصویری را برای تراز سفیدی و شارپ بودن به طور دائم ذخیره نمیکنند. این امکان به شما کنترل بیشتری در ویرایش تصاویر میدهد.

امتیاز کاربران: 5 ( 3 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید