مایکروسافت

باگ ویندوز 10 که شمارا مجبور به راه اندازی مجدد سیستم میکرد، برطرف شد

ویندوز 10 باگ دردسر ساز خود را که بدون آزادی عمل برای کاربر سیستم را مجبور به راه اندازی مجدد میکرد، برطرف کرد.

بعضی از کاربران قبلا با پیامی تحت این عنوان مواجه میشدند؛

Your PC will automatically restart in one minute. Windows ran into a problem and needs to restart. You should close this message now and save your work.”

تصور کنید اواسط یک کار مهم قراردارید و این پیام برای شما ظاهر میشود، چقدر میتواند ناخوشایند باشد. بماند که اگر وسط چند کار مهم مجبور به راه اندازی مجدد باشید چقدر میتواند باعث عصبانیت شما شود.

فقط تعداد محدودی از کاربران ویندوز 10 با این مشکل مواجه شدند، این اشکال بخاطر بروز رسانی های اخیر برای سیستم عامل ویندوز ایجاد شده. مایکروسافت در نوامبر 2020 تایید کرد که در برخی سیستم های رایانه ای مشکلی در ارتباط بین سیستم امنیت محلی با سیستم زیرین ( LSASS ) وجود دارد.

به گفته مایکروسافت این مشکل برای کسانی رخ میداد که نام سیستم محلی خودرا تغییر داده اند ( مثلا administrator یا guest ) و وقتی با هر پنجره ای که کاربران را لیست میکند تعامل دارند این مشکل بروز میکند.

این مسئله باعث شد تا مایکروسافت برای جلوگیری از ارتقا ویندوز به جدیدترین نسخه یک بلوک ارتقا قرار دهد. جالب اینجایت که این مسئله در گذشته برطرف شده بود اما باتوجه به پیچیدگی هایی که برای برطرف کردن این مشکل از طریق تنظیمات مادر برد بود، تقریبا بی اثر بود.

امتیاز کاربران: 3.95 ( 2 رای)
منبع
TechRadar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید